top of page
sosyal medya kopya.png
Elvan Kuzucu Hıdır

Elvan Kuzucu Hıdır

Mütevelli Heyeti Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı, T3 Vakfı

Elvan Kuzucu Hıdır 1992 yılında Aksaray’da doğdu. 2010 yılında Meram Fen Lisesi’ni bitiren Hıdır, burslu olarak Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde okudu. Lisans eğitimi süresince Robotik Kulübü başkanlığı yapan Hıdır, 2015 yılında Yüksek Onur derecesiyle lisans öğrenimini tamamladı.

Yüksek lisansına aynı üniversitenin aynı bölümünde devam etti. Bu süreçte Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermaye Desteği almaya hak kazanan Elvan Hıdır TÜBİTAK yurt içi yüksek lisans bursu aldı. Hıdır yüksek lisansını Yüksek Şeref ile 2017 yılında tamamladı. Doktorasına aynı yıl İTÜ Elektronik ve Bilişim Mühendisliği Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak başladı.

Elvan Kuzucu Hıdır doktora sürecinde TÜBİTAK yurt içi doktora bursu almaya hak kazandı. Halen doktora tezi çalışmalarına devam eden Hıdır tezini 5G ve Güvenli İletişim Sistemleri Tasarımı Ötesi konusunda yapmaktadır. Hıdır çeşitli araştırma projelerinde görev almış, uluslararası akademik dergilerde makaleleri yayımlanmış ve konferanslara katılmıştır. 2018 yılından beri TEKNOFEST yürütme kurulu üyesi, 2022’den bu yana T3 Vakfı mütevelli heyeti ve yönetim kurulu üyesidir. Elvan Kuzucu Hıdır Temmuz 2023’ten beri T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevinde bulunmaktadır.

bottom of page