top of page
sosyal medya kopya.png
Chi-Kin John Lee

Chi-Kin John Lee

Prof. Dr., Başkan; Müfredat ve Öğretim Kürsüsü Profesörü; UNESCO Bölgesel Eğitim Geliştirme ve Yaşam Boyu Öğrenme Kürsüsü; Hong Kong Eğitim Üniversitesi

Prof. Dr. Chi-Kin John LEE, Hong Kong Eğitim Üniversitesi Rektörü, Müfredat ve Öğretim Kürsüsü Başkanı, Uygulamalı Politika Çalışmaları ve Eğitim Gelecekleri Akademisi Direktörü; Eğitim Geliştirme ve Yenilik Akademisi Direktörü ve Dini ve Maneviyat Eğitimi Merkezi Direktörüdür. Aynı zamanda Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı 14. Ulusal Komitesi Üyesi, UNESCO Bölgesel Eğitim Geliştirme ve Yaşam Boyu Öğrenme Kürsüsü Başkanı (2019-2023; 2023-2027) ve Güneydoğu Asya Eğitim Bakanları Teşkilatı (SEAMEO) Araştırma Görevlisidir.

Prof. Dr. Lee’nin araştırma ilgi alanları müfredat ve öğretim, coğrafya ve çevre eğitimi, yaşam ve değerler eğitimi, öğretmen gelişimi ve okul iyileştirmesi üzerine yoğunlaşmaktadır. Eğitim araştırma ve geliştirme projelerine önderlik eden Lee dış hibelerin sağlanmasında mücessem bir başarı geçmişine sahiptir. Prof. Dr. Lee, Stanford Üniversitesi’nin yayımladığı son listede, kariyer boyu etkisi açısından dünyada en çok alıntı yapılan bilim insanları arasında ilk %2’lik dilimde yer almıştır.

bottom of page