top of page
2social zemin 2_.png
Istanbul Education Summit 2023
Videoyu Oynat

İstanbul Eğitim Zirvesi 2023

17 - 18 Kasım 2023

3. İstanbul Eğitim Zirvesi bu yıl “Eğitimde Değişimi Yönetmek” temasıyla 17-18 Kasım 2023 tarihlerinde İstanbul’da yüz yüze gerçekleştirilecektir.

Türkiye Maarif Vakfı tarafından ilki “Eğitimde Yeni Eğilimler ve Dönüşümler” temasıyla 2021 yılında çevrimiçi ve ikincisi “Okulun Geleceği: Pandemi Sonrası Eğitimin İhtiyaçları” temasıyla yüz yüze gerçekleştirilen İstanbul Eğitim Zirvesi bu yıl “Eğitimde Değişimi Yönetmek” temasıyla 17-18 Kasım 2023 tarihlerinde İstanbul’da yüz yüze gerçekleştirilecektir.

Eğitim konusunda uluslararası etkinlik ve çalışmalarıyla öne çıkan kurum ve aktörlerin buluşma noktası olmayı amaçlayan İstanbul Eğitim Zirvesi; eğitime ilişkin gelecek perspektiflerinin, kurumsal yaklaşımların ve uygulamaların tartışılacağı uluslararası bir platformdur.

Zirve, dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıların eğitime dair gelişmeleri kapsayan ve farklı ülkelerden deneyimlerin paylaşılmasına imkân tanıyan küresel bir çerçevede gerçekleştirilecektir. Zirve sırasında farklı seviyelerde tartışma ve öğrenme fırsatları olacaktır. Zirvenin üst düzey oturumunda; farklı ülkelerden eğitim bakanlarının katılımıyla “Eğitimde Değişimi Yönetmek” konusu müzakere edilecektir. Üç panel, ana temanın farklı yönlerini tartışmak üzere akademisyen ve alan uzmanlarını ağırlayacaktır. Panellerde, “Eğitim Paradigmaları ve Felsefelerindeki Değişim”, “Dijitalleşme Çağında Eleştirel Düşünme Yeteneğini Korumanın Yolu: İnsan Olarak Kalma”, ve “Toplumsal Değişimler ve Sürdürülebilirlik, Okul Mimarisi ve Mekânın Öğretici Rolü” konuları tartışılacaktır. Buna ek olarak, “Türkiye Yüzyıl’ında Eğitim” ve “Yarının Eğitim Dünyasında Teknoloji” oturumları da gerçekleştirilecektir. Ayrıca çeşitli ülkelerdeki Maarif Okullarından derlenen “Eğitimde İyi Örnekler” sunumları ve çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceği fuaye alanıyla zenginleştirilecektir.

İstanbul Eğitim Zirvesi’nin açılış konuşmaları, teşrifleriyle zirveyi onurlandıracak olan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Yusuf Tekin ve Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Sayın Prof. Dr. Birol Akgün tarafından yapılacaktır.

bottom of page