top of page
2social zemin 2_.png

İstanbul Eğitim Zirvesi 2022

04-05 Kasım 2022

Türkiye Maarif Vakfı tarafından “Eğitimde Yeni Eğilimler ve Dönüşüm” temasıyla ilki 2021 yılında çevrimiçi gerçekleştirilen İstanbul Eğitim Zirvesi bu yıl “Okulun Geleceği, Pandemi Sonrası Eğitimin İhtiyaçları” temasıyla 04-05 Kasım 2022 tarihlerinde İstanbul’da yüz yüze gerçekleştirilecektir. 

 

Eğitim konusunda uluslararası etkinlik ve çalışmalarıyla öne çıkan kurum ve aktörlerin buluşma noktası olmayı amaçlayan İstanbul Eğitim Zirvesi; eğitime ilişkin gelecek perspektiflerinin, kuramsal yaklaşımların ve uygulamaların tartışılacağı uluslararası bir platformdur.

 

Zirve, dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıların eğitime dair gelişmeleri kapsayan ve farklı ülkelerden deneyimlerin paylaşılmasına imkan tanıyan küresel bir çerçevede gerçekleştirilecektir.

 

Zirve sırasında farklı seviyelerde tartışma ve öğrenme fırsatları olacaktır. Zirvenin Üst Düzey Oturumunda, farklı ülke eğitim bakanlarının katılımıyla “Pandemi Sonrası Eğitimin İhtiyaçları” konusu müzakere edilecektir. Diğer dört panel, ana temanın farklı yönlerini tartışmak üzere akademisyen ve alan uzmanlarını ağırlayacaktır.

 

Panellerde, “Okula Yeniden Dönüş, Covid Neslinin Geleceği, Farklılaştırılmış Eğitim ve Eğitimde Alternatif Arayışlar” konuları tartışılacaktır. Ayrıca çeşitli ülkelerdeki Maarif Okullarından derlenen “Eğitimde İyi Örnekler” sunumları, fotoğraf yarışması sergisi ve okullarımızın bulunduğu farklı coğrafyalardan öykü çalışmalarının yer alacağı etkinliklerle zenginleştirilecektir.

 

İstanbul Eğitim Zirvesi’nin açılış konuşmaları, teşrifleriyle zirveyi onurlandıracak olan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer ve Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Sayın Prof. Dr. Birol Akgün tarafından yapılacaktır.

 

SPONSORLARIMIZ

bottom of page