top of page
sosyal medya kopya.png
Francis Bass

Francis Bass

Okul Yöneticisi, Gambiya Maarif Okulları

Francis Bass, on yılı aşkın bir süreyi eğitim alanına adamıştır ve şu anda Gambiya Uluslararası Maarif Okulları’nda İlköğretim Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır. Onun sarsılmaz öğretme tutkusu, okulun olağanüstü başarısında önemli bir rol oynamış ve ebeveynler arasında güveni artırmıştır. Gerek eğitimdeki çalışmaları, gerekse devlet okulları, özel okullar ve uluslararası okullardaki deneyimiyle Francis ilköğretim kurumlarının çeşitli tertip ve düzeni konusunda kapsamlı bir anlayışa sahiptir.

Francis’in öğretmenlik mesleği yanı sıra bütünsel eğitime olan bağlılığı okullarda kurduğu Genç Öğrenciler Kulübü ve Çevre Kulübü gibi öğrencilerin akademik deneyimlerini zenginleştiren kulüplerde açıkça görülmektedir. Kendisinin en gurur verici başarılarından biri; özellikle okulu bırakma riski taşıyan gençlerin hayatlarına rehberlik etmeye adanmış bir futbol akademisinin kurulmasıdır.

Francis Bass bağlılığının bir kanıtı olarak, Gambiya Koleji Eğitim Okulu’nda İlköğretim Öğretmenleri Derneği’nin Başkanı olarak görev yapmış, ilkokul öğrencileri ve eğitimcilerin savunuculuğunu üstlenmiştir. Francis’in yolculuğu sürekli büyümeyi, sarsılmaz bağlılığı ve eğitimde fark yaratmaya yönelik derin arzuyu yansıtmaktadır.

bottom of page