top of page
sosyal medya kopya.png
Amy Louise Shaw Mabrouk

Amy Louise Shaw Mabrouk

Okul Yöneticisi, Tunus Maarif Okulları

Amy Mabruk Tunus’un Tunis kentinde bulunan Maarif İlkokulu ve Alt Ortaokulu Müdür Yardımcısıdır. Kendisinin eğitim yolculuğu ve mesleki deneyimleri; bakış açısını ve küresel iletişimdeki rolünü şekillendirmede etkili olmuştur.

Keen Devlet Üniversitesi ve Antakya Üniversitesi’nden derecelere sahip Amy Mabruk’un yüksek öğrenim deneyimleri ufkunu önemli ölçüde genişletmiş ve ona eğitimin yapılandırılmış bir sistemin aksine dünya çapındaki iletişimi iyileştirmeye yönelik bir araç olduğu görüşünü aşılamıştır.

Amy 1981’de memleketi Massachusetts Boston’dan ayrılarak Tunus Barış Gönüllüleri ile birlikte dönüştürücü bir Tunus yolculuğuna çıkmış ve bir Barış Gönüllüsü olarak hem Özel Eğitim hem de Üniversite sektörlerinde çalışma ayrıcalığına sahip olmuştur. Farklılıklar çok büyük olsa da Mabruk’un eğitimin bir öğrenciyi, bir okulu ve bir toplumu dönüştürebileceğine inancı hiçbir zaman sarsılmadı.

Amy’nin Tunus’ta başlayan profesyonel yolculuğu Barış Gönüllüleri Eğitim Görevlisi, bir anaokulunun sahibi ve müdürü ve on yılı aşkın bir süre AMIDEAST İngilizce Dil Programları Direktörü olarak hizmet etmesi de dahil olmak üzere çok çeşitli olmuştur. Mabruk’un içinde bulunduğu her mevki eğitimin farklı yönlerini ve öğrencilerin ihtiyaçlarını vurgulamış ve her öğrencinin sağlam bir eğitimci ve okul sisteminin sağlaması gereken bilgi ve fırsatları hak ettiğine olan inancını güçlendirmiştir; bu bağlılığı eğitim sektöründe 40 yılı aşkın bir süredir devam ettirmektedir.

Okumayı, seyahat etmeyi, 70’lerin müziğini dinlemeyi ve yeni kültürleri öğrenmeyi seven Amy için ailesi onun işi dışındaki tek odağını ve dengesini teşkil etmektedir.

bottom of page